artykuly do przedruku
Cennik usług przeprowadzkowych, co wpływa na cenę przeprowadzki

Przeprowadzka to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka, osoby przystępujące do niej po raz pierwszy borykają się z następującymi problemami: nie wiedzą w jaki sposób zaplanować i zorganizować przeprowadzkę, gdzie kupić materiały do pakowania oraz przede wszystkim jakie są koszty przeprowadzki.

Koszty z jakimi trzeba się liczyć w przypadku organizowania przeprowadzki zależą przede wszystkimi od wyboru sposobu jej realizacji. Istnieją dwie możliwości realizacji przeprowadzki. Pierwszą możliwością jest próba zrealizowania przeprowadzki we własnym zakresie czyli przeprowadzka typu „zrób to sam” .  Próbujemy ograniczać koszty więc nie wynajmujemy profesjonalistów tylko próbujemy własnych sił, koszty jakie ponosimy wybierając tą drogę to koszt wynajęcia samochodu dostawczego z wypożyczalni lub wynajęcia samochodu z kierowcą w firmie transportowej. Wynajęcie samochodu z wypożyczalni kształtuje się w granicach od 250 do 300 zł za dobę (należy pamiętać iż wypożyczalnie rzadko oferują wynajęcie samochodu na okres krótszy), dodatkowo dochodzi nam cena zatankowania samochodu czyli około 50 do 100 zł w zależności jaki dystans chcemy pokonać. Należy również pamiętać, iż podczas przeprowadzki realizowanej na własną rękę, konieczne jest również umiejętne zapakowanie przedmiotów do pudełek kartonowych oraz owinięcie mebli folią stretch. Koszty zakupu takich materiałów przy małej przeprowadzce oscylują w granicach 100zł. Czyli koszt całej przeprowadzki we własnym zakresie wynosił by nas od 400 do 500 zł.
Druga droga realizacji przeprowadzki to powierzenie jej firmie przeprowadzkowej. Koszty z jakimi musimy się liczyć w tym wypadku to 80 zł za godzinę liczone minimum za dwie pierwsze rozpoczęte godziny czyli 160 zł, koszt zabezpieczenie mebli oraz dostarczenia pudeł kartonowych to 80zł. Czyli jeśli przeprowadzka wykonywana by była w przeciągu pięciu godzin to klient musiał by za nią zapłacić 480 zł. Czyli tylko o 80 zł mniej niż w przypadku realizacji jej na własną rękę. Można by  pokusić się o pytanie jakie jest źródło tak małych oszczędności cenowych. Odpowiedź jest prosta, profesjonalna firma przeprowadzko wysyła pracowników o ponadprzeciętnych warunkach fizycznych, pracujących w tej branży od lat i dzięki temu mogących zrealizować przeprowadzkę dużo szybciej. Firma posiada szeroką gamę samochodów ciężarowych dzięki czemu może w łatwy sposób dopasować wielkość samochodu do potrzeb swoich klientów i zabrać całość towaru na jeden kurs. Ponadto firmy przeprowadzkowe kupują materiały do przeprowadzek w ilościach hurtowych dzięki czemu mają możliwość negocjacji ceny i swoim klientom oferują tańsze materiały do przeprowadzek. Planując przeprowadzkę powinniśmy dokładnie przemyśleć czy warto próbować realizować ją we własnym zakresie, ryzykować uszkodzenie mebli i zmarnować dużo więcej czasu, czy lepiej powierzyć ją profesjonalista. Jeśli zdecydujemy się wynająć firmę przeprowadzko-wą, konieczne jest upewnienie się czy jest to profesjonalne przedsiębiorstwo którego misją jest realizacja przeprowadzek, czy też firma traktująca przeprowadzki w sposób dorywczy a w rzeczywistości zajmująca się również: odśnieżaniem, sprzątaniem mieszkań, niszczeniem dokumentów czy usługami remontowo-budowlanymi.

Słowa kluczowe: ,

Podobne artykuły:

Pracownicy jako istotne ogniwo firmy przeprowadzkowej Pracownicy jako istotne ogniwo firmy przeprowadzkowej
Jak najlepiej zorganizować dzień przeprowadzki Jak najlepiej zorganizować dzień przeprowadzki
Jak spakować swoje mienie do kartonów Jak spakować swoje mienie do kartonów
Jak pakować rzeczy do kartonów. Porady Jak pakować rzeczy do kartonów. Porady

Dodaj komentarz:

Dodaj komentarz
*

Kopiowanie tekstów, bez zgody właściciela serwisu surowo zabronione | Kontakt | Zdjęcia użyte w serwisie są opublikowane zgodnie z licencją Creative Commons | Portal sofisci.pl korzysta z Cookies. Więcej tutaj.
Agencja Podepnij